+421 948 065 776 info@twisk.sk

Zlaté pamätné mince

Úvodná stránka Zlaté pamätné mince

Výber pamätných mincí závisí od typu investície, ktorú hľadáte. Na tejto stránke sa dozviete, aké pamätné mince sú
k dispozícii a aké sú ich výhody.

Zlaté pamätné mince Národnej banky Slovenska

Národná banka Slovenska ako centrálna banka Slovenskej republiky je od roku 2009 súčasťou eurosystému.
Okrem ostatných úloh, ktoré centrálna banka má, má na starosti vydávanie eurových bankoviek a mincí. Okrem klasického obeživa vydáva aj zlaté a strieborné pamätné mince, ktoré sú vydávané každoročne v rámci emisného plánu.
Zlaté pamätné mince, na ktoré sa nevzťahuje DPH majú nominálnu hodnotu 100 EUR, 5000 a 10000 korún.

Výhradným emitentom pamätných mincí pre Národnú banku Slovenska je Mincovňa Kremnica, ktorá takmer nepretržite razí mince skoro 700 rokov. 

Zlaté pamätné mince Národnej banky Slovenska

 

Zlaté pamätné mince Českej národnej banky

Zlaté pamätné mince vydáva ČNB v podobe sérií v päťročnom cykle. Od roku 2001 – 2005 emitovala zlaté pamětná mince edice slavné mosty kolekciu Desať storočí architektúry, 2006 - 2010 Kultúrne pamiatky národného dedičstva, 2011 – 2015 Mosty Českej republiky.
2016 začala vychádzať séria České Hrady. Mince ČNB sa emitujú v oboch verziách – proof a stand.

Zlaté pamätné mince Českej národnej banky

Zlaté pamätné mince Vatikánu

Pamätné mince Vatikánu sú numizmaticky exkluzívne produkty. Rovnako ako malý mestský štát Vatikánu
je výnimočný svojim charakterom, sú originálne aj jeho pamätné mince. Potenczlatá pamětní mince Vatikániál zhodnotenia pamätných mincí závisí od mnohých faktorov -nízke emisie, významné osobnosti a mimoriadna udalosť. Zlaté pamätné mince Vatikánu núdzu o osobnosti nemajú, zvyčajne nesú obraz jedného
z pápežov a druhá strana pripomína udalosť, ku ktorej bola minca emitovaná. Zlaté mince 100 a 200 eur sa emitujú v nákladoch do 1000 kusov. 

Zlaté pamätné mince Vatikánu

 

Zlaté pamätné mince Maďarska

Maďarské pamätné mince majú bohatú históriu. Vydávajú sa ako pocta významným osobnostiam a
na oslavu mimoriadnych udalostí. Maďarské pamätné mince sú zaujímavé tým, že emisie začínajú
na 1500 kusoch do zhruba 5000 kusov. Výnimkou nie je ani 50000HUF Queen Mary 2014, ktorá bola emitovaná v počte 500 kusov.

Zlaté pamätné mince Maďarska

 

Zlaté pamätné mince San Marínazlatá pamětní mince San Marino

San Maríno a jeho pamätné mince neprehliadne žiadny skúsený zberateľ. Mestské státy sú typické malými emisiami svojich pamätných mincí. Náklady mincí sa pohybujú okolo 750 kusov, čo z nich činí veľmi žiadanú a atraktívnu investíciu.

Zlaté pamätné mince San Marína

 

Zlaté pamätné mince Francúzska

Pamätné mince Francúzska sú jedinečné. Francúzsko rovná sa štýl a elegancia, presne to platí ajzlatá pamětní mince Francie - Johanka z Arku 
o pamätných minciach. Aktuálne medzi najúspešnejšie kolekcie patria Významné ženy Francúzska, UNESCO, Malý princ, Veľké lode alebo pamätné mince UEFA Cup 2016. Emisie mincí sa pohybujú
v náklade okolo 1000 ks. Nájdete tu ale aj raritné kúsky, ako emisie 99 ks, alebo dokonca 11 ks. 

Zlaté pamätné mince Francúzska

Rýchly kontakt

Školenie Ako INVESTOVAŤ DO ZLATA zdarma

Myslíte na vaše investície a uvažujete o investovaní do zlata, striebra alebo platiny? Predtým, ako sa rozhodnete a stretnete sa s akýmkoľvek obchodníkom, získajte komplexné informácie o tom, čo investícia do drahých kovov obnáša. Od akej sumy a akou formou je investícia do drahých kovov vhodná. Ako by mal investičný zliatok vyzerať a na čo si dať pri jeho nákupe pozor. Ponúkame školenia vo vašich regiónoch. Školenie nemá predajný charakter - tovar sa tu neobjednáva ani nepredáva. Môžete sa prihlásiť pomocou formulára.

Zistiť viac

PREČO INVESTOVAŤ DO PAMÄTNÝCH MINCÍ

Investovanie do pamätných mincí je pre drobných investorov veľkou investičnou príležitosťou. Práve tým bude vyhovovať istota vložených financií a istota ich rastu. Ak si vyberiete zaujímavé numizmatické kúsky, napríklad mince s nízkymi emisiami do tisíc kusov, môžete sa čoskoro tešiť na ich zhodnotenie. Skvelým a cenovo dostupným produktom sú aj zlaté mince Národnej banky Slovenska, ktoré sú vydávané každoročne. Získajte viac informácií.

Zistiť viac