+421 948 065 776 info@twisk.sk

Strieborné pamätné mince

Úvodná stránka Strieborné pamätné mince

Pamätné strieborné mince sú vydávané štátnymi bankami. Majú označenie nominálnej hodnoty a sú vydávané k pocte významných udalostí a k oslave významných osobností.

Strieborné pamätné mince Národnej banky Slovenska

Strieborné pamätné mince Národnej banky Slovenska sa už niekoľko rokov venujú trom základným témam.
Prvou témou sú osobnosti kultúry, vedy a umenia na Slovensku, medzi ktorých patria spisovatelia, hudobní skladatelia, vynálezcovia či vládcovia. Druhou témou sú krásy Slovenska pod názvom cyklu Svetové prírodné dedičstvo, pričom mince z tejto série väčšinou vychádzajú aj v zlatom vydaní. Treťou témou sú mimoriadne udalosti alebo výročia, ktoré sú pripomienkou historicky dôležitých udalostí.
Medzi tieto mince patria napríklad: Predsedníctvo SR v Rade EÚ, výročie založenia Matice Slovenskej alebo výročie vzniku Národnej banky Slovenska.

Strieborné pamätné mince Národnej banky Slovenska

 

Strieborné pamätné mince Českej národnej bankystříbrná pamětní mince čnb_bata

Strieborné pamätné mince vydáva ČNB pri príležitosti významných štátnych a historických udalostí. Na českých strieborných pamätných minciach nájdeme aj významné osobnosti dejín Českej republiky. Na rozdiel od zlatých mincí sú strieborné pamätné mince cenovo veľmi dostupné.
Sú vhodným darčekom na potešenie a navyše novému majiteľovi prinesú ocenenie a navýšenie zberateľskej hodnoty v čase.

Strieborné pamätné mince Českej národnej banky

 

Strieborné pamätné mince Vatikánu

Vatikán vydáva pamätné mince v dvoch variantách. Pamätné strieborné mince ako samostatnú emisiu, alebo napríklad ako sady spolu s obežnými mincami.
Pamätné mince Vatikánu sú zaujímavé nízkymi emisiami. Platí to najmä pre zlaté mince, pričom strieborné mince sa emitujú v okolí 5 000 kusov.

Strieborné pamätné mince Vatikánu

 

Strieborné pamätné mince Maďarska

Maďarsko, podobne ako Česká republika, vydáva strieborné pamätné mince na oslavu udalostí súvisiacich s históriou krajiny a výnimočných udalostí. Štandardná emisia pre pamätné mince Maďarska je 5000 kusov.

Strieborné pamätné mince Maďarska

 

Strieborné pamätné mince San Marína

Pamätné mince San Maríno majú vždy rovnakú lícnu stranu, ktorá nesie erb štátu. střibrna pamětní mince sanmarino Malý mestský štát nemá veľkú produkciu pamätných mincí a kvôli nedostatku osobností alebo štátnych udalostí sú jeho emisie venované veľkým svetovým alebo talianskym udalostiam.

Strieborné pamätné mince San Marína

 

Strieborné pamätné mince Francúzska

Strieborné pamätné mince Francúzska nenesú rozdiel oproti zlatým pamätným minciam. 
Prakticky všetky pamätné mince sú emitované vo svojich zbierkach v zlatom aj striebornom prevedení. Je to skvelá príležitosť pre každého, kto chce vlastniť výnimočné mince návrhárov, ale nemá rozpočet zodpovedajúci zlatým pamätným minciam. Francúzske pamätné mince sú vždy výnimočné svojim dizajnom, ktorý v niektorých zbierkach pochádza z pera najslávnejších dizajnérov, ako je Jean Paul Gaultier. Zaujímavé zbierky strieborných mincí sa zaoberajú témou UNESCO, Ženy Francúzska, pričom v minulom období bola emitovaná obmedzená zbierka mincí vydaných k 110. výročiu spoločnosti Van Cleef & Arpels.

Strieborné pamätné mince Francúzska

Rýchly kontakt

Školenie Ako INVESTOVAŤ DO ZLATA zdarma

Myslíte na vaše investície a uvažujete o investovaní do zlata, striebra alebo platiny? Predtým, ako sa rozhodnete a stretnete sa s akýmkoľvek obchodníkom, získajte komplexné informácie o tom, čo investícia do drahých kovov obnáša. Od akej sumy a akou formou je investícia do drahých kovov vhodná. Ako by mal investičný zliatok vyzerať a na čo si dať pri jeho nákupe pozor. Ponúkame školenia vo vašich regiónoch. Školenie nemá predajný charakter - tovar sa tu neobjednáva ani nepredáva. Môžete sa prihlásiť pomocou formulára.

Zistiť viac

PREČO INVESTOVAŤ DO PAMÄTNÝCH MINCÍ

Investovanie do pamätných mincí je pre drobných investorov veľkou investičnou príležitosťou. Práve tým bude vyhovovať istota vložených financií a istota ich rastu. Ak si vyberiete zaujímavé numizmatické kúsky, napríklad mince s nízkymi emisiami do tisíc kusov, môžete sa čoskoro tešiť na ich zhodnotenie. Skvelým a cenovo dostupným produktom sú aj zlaté mince Národnej banky Slovenska, ktoré sú vydávané každoročne. Získajte viac informácií.

Zistiť viac