+421 948 065 776 info@twisk.sk

Royalty mince

Tento typ mincí môže raziť pod hlavou štátu mincovňa, ktorá má potrebnú licenciu. Existuje tak niekoľko desiatok mincovní
na svete, ktoré predávajú royalty mince s nominálnou hodnotou. Obrovskou nevýhodou royalty mincí je skutočnosť, že mincovní, ktoré ktoré ich dnes razia je veľké množstvo a teda je veľké množstvo royalty mincí v  Investiční zlatá mince Royaltyporovnaní s pamätnými mincami, ktoré môže vydávať iba štát. Tým pádom aj zberateľký potenciál týchto mincí rapidne klesá.

Nie všetky mince tohto druhu dosiahnu vysokú mieru zhodnotenia. K ich zhodnoteniu prispieva niekoľko faktorov. Napríklad je to téma, k akej sú emitované, autor alebo mincovňa, ktorá mince emitovala. Na základe týchto faktorov možno odhadnúť, či ide o dobrú investíciu. Pokiaľ ide o obstarávaciu cenu, je vždy dobré vypočítať si cenu mince voči súčasnej trhovej hodnote zlata. Cena by teda nemala byť vyššia ako 5 až 10 percent.

Emitentom Royalty mincí na Slovensku je Mincovňa Kremnica, ktorá od roku 2015 vydáva sériu mincí pod názvom "Rituálne masky regiónov sveta". V sérii vychádza 5 rôznych motívov, ktoré sú kombináciou rituálnych masiek na reverznej strane a štátne znaky rôznych krajín
na strane druhej. Mince vychádzajú v zlatom aj striebornom prevedení, pričom na nich môžeme vidieť rituálne masky
z Ameriky - Aljašky, Nepálu, Konga, Slovenska a Mexika. 

Royality mince v našom e-shope

Rýchly kontakt

Školenie Ako INVESTOVAŤ DO ZLATA zdarma

Myslíte na vaše investície a uvažujete o investovaní do zlata, striebra alebo platiny? Predtým, ako sa rozhodnete a stretnete sa s akýmkoľvek obchodníkom, získajte komplexné informácie o tom, čo investícia do drahých kovov obnáša. Od akej sumy a akou formou je investícia do drahých kovov vhodná. Ako by mal investičný zliatok vyzerať a na čo si dať pri jeho nákupe pozor. Ponúkame školenia vo vašich regiónoch. Školenie nemá predajný charakter - tovar sa tu neobjednáva ani nepredáva. Môžete sa prihlásiť pomocou formulára.

Zistiť viac

PREČO INVESTOVAŤ DO PAMÄTNÝCH MINCÍ

Investovanie do pamätných mincí je pre drobných investorov veľkou investičnou príležitosťou. Práve tým bude vyhovovať istota vložených financií a istota ich rastu. Ak si vyberiete zaujímavé numizmatické kúsky, napríklad mince s nízkymi emisiami do tisíc kusov, môžete sa čoskoro tešiť na ich zhodnotenie. Skvelým a cenovo dostupným produktom sú aj zlaté mince Národnej banky Slovenska, ktoré sú vydávané každoročne. Získajte viac informácií.

Zistiť viac