+421 948 065 776 info@twisk.sk

Pamätné medaily

Ďalšou investičnou možnosťou sú medaily. Na rozdiel od mincí neemituje medaily štát, ale môže ich dať vyrobiť prakticky ktokoľvek. Môže to byť obec, mesto alebo dokonca súkromná spoločnosť. Medailu spoznáte tak, že nemá nominálnu hodnotu tak, ako ju má minca. Veľkou nevýhodou medailí je ich cena. Na rozdiel od mincí nie sú medaily oslobodené od DPH a výrobné náklady, výrobná a obchodná marža sa stále odrážajú v ich cene. V praxi to znamená, že nákupná cena medaily môže byť
až o 30 percent vyššia ako aktuálna trhová cena kovu.

zlatá medaile vaclav havel

Ak chcete investovať do medaily, zistite si, aký náklad mala emisia, kto je autor, pri akej príležitosti bola medaily vydaná a či bola vyrobená z naozaj čistého kovu - zlata alebo striebra. Ak nemáte správne odpovede na tieto otázky, vaša investícia môže byť stratová. Pri likvidite nebude do úvahy braná numizmatická hodnota ako pri pamätných minciach, ale iba cena kovu, z ktorého je medaila vyrobená. Hodnota obsahu kovu v medaily môže byť len zlomkom kúpnej ceny. V budúcnosti sa vaša investícia teda nemusí správať tak, ako ste si predstavovali.

Ak hľadáte investíciu s vysokým zhodnotením, vyberte si investíciu do pamätných mincí. 

Pamätné medaily nájdete na našom e-shope. 

Rýchly kontakt

Školenie Ako INVESTOVAŤ DO ZLATA zdarma

Myslíte na vaše investície a uvažujete o investovaní do zlata, striebra alebo platiny? Predtým, ako sa rozhodnete a stretnete sa s akýmkoľvek obchodníkom, získajte komplexné informácie o tom, čo investícia do drahých kovov obnáša. Od akej sumy a akou formou je investícia do drahých kovov vhodná. Ako by mal investičný zliatok vyzerať a na čo si dať pri jeho nákupe pozor. Ponúkame školenia vo vašich regiónoch. Školenie nemá predajný charakter - tovar sa tu neobjednáva ani nepredáva. Môžete sa prihlásiť pomocou formulára.

Zistiť viac

PREČO INVESTOVAŤ DO PAMÄTNÝCH MINCÍ

Investovanie do pamätných mincí je pre drobných investorov veľkou investičnou príležitosťou. Práve tým bude vyhovovať istota vložených financií a istota ich rastu. Ak si vyberiete zaujímavé numizmatické kúsky, napríklad mince s nízkymi emisiami do tisíc kusov, môžete sa čoskoro tešiť na ich zhodnotenie. Skvelým a cenovo dostupným produktom sú aj zlaté mince Národnej banky Slovenska, ktoré sú vydávané každoročne. Získajte viac informácií.

Zistiť viac