+421 948 065 776 info@twisk.sk

Pamätné medaily

Úvodná stránka Pamätné medaily

Pamätné medaily sú často milne spájané a zamieňané za mince. Zatiaľ čo sa na prvý pohľad zdajú byť rovnaké,
ich numizmatická hodnota je veľmi odlišná.

Zatiaľ čo pamätné mince emitujú banky, prakticky každý sa môže stať emitentom medailí. Preto je veľmi ťažké správne rozpoznať a vybrať pamätné medaily, ktoré spĺňajú podmienky numizmatického trhu, jedinečnosť a atraktivitu. Len výnimočnosť parametrov môže urobiť z pamätnej medaily klenot pre zberateľa.

Väčšina pamätných medailí, ktoré sa objavujú na trhu, nemá vyššiu hodnotu ako je cena drahého kovu, z ktorého sú vyrobené.
To neznamená, že nemá zmysel vlastniť ich, ale v tomto prípade je potrebné dávať si pozor, aby ste cenu drahého kovu nepreplatili.

Vzácne pamätné medaily                                                                       

Medzi medaily, ktoré majú vysokú hodnotu a zberateľský potenciál patria kúsky, kpamětní medaile k výročí narození Karla IVtoré sa ich emitentom podarí spojiť s výnimočnými osobnosťami, udalosťami alebo umelcami. Patrí sem napríklad sada dukátov, ktoré pripomínajú 700. výročie narodenia českého kráľa a rímskeho cisára Karla IV.
Sada medailí je vyrobená podľa pôvodného nárhu z roku 1978. Autorom je najlepší český medailér, pán Jiří Harcuba. Predajná cena sady bola približne 180 000 Kč. Jeden rok po jej vydaní je cena 450 000 Kč. Emitentom tejto limitovanej edície
v 50-dielnej emisii bola spoločnosť TrustWorthy Investment.

Viac o emisii dukátov…

Široký výber pamätných medailí nájdete tu.

Rýchly kontakt

Školenie Ako INVESTOVAŤ DO ZLATA zdarma

Myslíte na vaše investície a uvažujete o investovaní do zlata, striebra alebo platiny? Predtým, ako sa rozhodnete a stretnete sa s akýmkoľvek obchodníkom, získajte komplexné informácie o tom, čo investícia do drahých kovov obnáša. Od akej sumy a akou formou je investícia do drahých kovov vhodná. Ako by mal investičný zliatok vyzerať a na čo si dať pri jeho nákupe pozor. Ponúkame školenia vo vašich regiónoch. Školenie nemá predajný charakter - tovar sa tu neobjednáva ani nepredáva. Môžete sa prihlásiť pomocou formulára.

Zistiť viac

PREČO INVESTOVAŤ DO PAMÄTNÝCH MINCÍ

Investovanie do pamätných mincí je pre drobných investorov veľkou investičnou príležitosťou. Práve tým bude vyhovovať istota vložených financií a istota ich rastu. Ak si vyberiete zaujímavé numizmatické kúsky, napríklad mince s nízkymi emisiami do tisíc kusov, môžete sa čoskoro tešiť na ich zhodnotenie. Skvelým a cenovo dostupným produktom sú aj zlaté mince Národnej banky Slovenska, ktoré sú vydávané každoročne. Získajte viac informácií.

Zistiť viac